Ако ви останаа билки – Вака сочувајте ги за пак да ги искористите полни витамини

Ако ви останаа билки – Вака сочувајте ги за пак да ги искористите полни витамини

Ако користевте нане, или пак босилек, а ви остана малку, тогаш место да го фрлите, сочувајте го на прав начин.
Исечените нане или босилок, ставете ги во калапи за мраз, со вода и масло.
Замрзнете и потоа кога ќе сакате да ги искористите, само извадете си коцка.
Се ви е исечено и готово, а воедно не ги губат витамините.

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта