Колач со чоколадо: Ароматичен и вкусен десерт – одлично оди со кафе

Колач со чоколадо: Ароматичен и вкусен десерт – одлично оди со кафе

Направете колач со чоколадо кој идеално оди со утринско кафе…

Состојки:

  • 4-5 јајца
  • 2 чаши шеќер
  • 1 чаша јогурт
  • 2 чаши оштро брашно
  • 100 гр суво грозје
  • 50 мл масло
  • рендана кора од 1 лимон или портокал
  • 1/2 прашок за печиво
  • 2 лажици јогурт
  • 50 гр растопено чоколадо

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Бабина кујна“:

Повеќе на Готви.мк:

ВИДЕО: Како да направите крцкави компири на шведски начин

Ќофтиња во доматен сос

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

Домашни ќофтиња

Ќофтиња од тиквица

ВИДЕО: Како да приготвите палачинки од компири

Најдобар рецепт за домашно ќофте