Чупавци без печење – брзи и вкусни

Чупавци без печење – брзи и вкусни

Брз и вкусен десерт…

Состојки:

  • мало пакување пишкоти
  • 100 мл слатка павлака
  • 100 мл слатко млеко
  • 100 гр чоколадо за готвење
  • 100 гр кокос

Начин на подготовка:

  1. Растопете чоколадо на тивок оган, додајте слатка павлака, изедначете па додајте млеко и мешајте додека не добиете крем.

     

  2. Оставете малку да се излади, па потопете ги пишкотите во крем, па во кокос.

Уживајте!

Повеќе на Готви.мк:

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко