Веќе нема да купувате: Домашно сирење, кое се подготвува брзо и едноставно

Веќе нема да купувате: Домашно сирење, кое се подготвува брзо и едноставно

Совршено домашно сирење, спремно во само неколку чекори.

Состојки:

  • 5 л млеко
  • 2 лажици оцет

Во видеото во прилог погледнете чекор по чекор како да направите домашно сирење…

Повеќе на Готви.мк:

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко