Како да испржите совршени јајца на око?

Како да испржите совршени јајца на око?

Разлиена жолчка, изгорена белка, маснотија која прска…Сите овие проблеми ќе бидат минато кога ќе го погледнете овој трик.

Ова е вистинскиот рецепт за совршени јајца на око, како во ресторан, ќе ги обожавате!

Деталите погледенте ги во ВИДЕОТО во прилог:

Повеќе на Готви.мк:

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко