Смеса со која забите ќе блеснат

Смеса со која забите ќе блеснат

Направете паста од лимон за блескава насмевка.
Земете ¼ сода во сад и ставете сок од пола лимон, нанесете ја смесата на забите.
Оставете три минути па исплакнете со паста.
Не ја оставајте подолго од три минути за да не дојде до оштетувања на забите.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?