Класичен фил за обланди

Класичен фил за обланди

Постојат многу видови фил за обланди, а ова е класичен рецепт за кога сакате да направите нешто лесно и набрзина.
Основен рецепт е 1,5 литри млеко и килограм шеќер.
Се ставаат во длабок лонец да се варат, додека зовријат, до густината која ви одговара.
Млеко со 3,2 проценти масти би требало да се крчка околу два часа за да згусне.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?