Хемороиди – Решение за болниот проблем на многумина

Хемороиди – Решение за болниот проблем на многумина

Хемороидите се голем и дури срамен проблем за многумина, но за среќа има намирници со кои се олеснува состојбата.
На ден изедете неколку суви смокви. Освен што се здрави, помагаат за лесна и мека столица.
Така, ќе одите редовно во тоалет, и ќе немате мака.
Тие обезбедуваат и многу манган и калиум.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?