Една намирница решение за безброј женски проблеми

Една намирница решение за безброј женски проблеми

Многу жени мака мачат со кандида, инфекции и состојби кои предизвикуваат чувство на нелагодност, чешање и болка, како и зголемен секрет.
Лукот е решение за оваа состојба.
Колку повеќе јадете лук, толку повеќе сте отпорни на инфекции, но и вируси.
Помагаат и билки како мајчина душица, каранфилче, и портокали полни витамин Ц.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате