Вкусно и здраво: Смути со ананас

Вкусно и здраво: Смути со ананас

Неодолива здрава напивка со ананас.

Состојки:

 • 1/4 ананас
 • 1/6 папаја
 • 1/4 лажичка семки од папаја
 • 3 лажици сушен кокос
 • 1 лажичка маслиново масло
 • 1 лажичка ѓумбир
 • 1 чаша јогурт

Начин на подготовка:

 1. Исчистете и исечкајте ананас и додајте ги сите останати состојки.

   

 2. Ставете во блендер и изблендирајте.

Уживајте!

Повеќе на Готви.мк:

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко