Ако патите од висок притисок – Грицкајте вкусна и здрава намирница

Ако патите од висок притисок – Грицкајте вкусна и здрава намирница

Ако патите од висок притисок, тогаш решението е во кујната.
Грицкајте суво грозје кое има многу влакна, како и минерали кои ја намалуваат хипертензијата на телото.
Го чува срцето, цел кардиоваскуларен систем и го одржува здравјето.
Истовремено намалува крвен притисок.

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате