Појадок за пет минути – Леб со лук и кашкавал

Појадок за пет минути – Леб со лук и кашкавал

Направете вкусен запечен леб со лук.

Состојки:

  • 1 француски леб
  • 100 гр. путер мек
  • 200 гр. гауда кашкавал
  • 2 лажици маслиново масло
  • 2 чешни лук
  • сол

Подготовка:

  1. Се сече лукот на пола и се тријат парчињата сечен леб.
  2. Се ренда и меша кашкавалот со путер на собна температура, и со малсиново масло, па се мачкаат кришките.
  3. Се редат на плех со хартија и се печат на загреана рерна на 200 степени 5 минути.

Добар апетит 🙂

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории