Не ја фрлајте водата во која се вари ориз – Многу помага

Не ја фрлајте водата во која се вари ориз – Многу помага

Водата во која се варел ориз е совршена и не треба да се фрла.
Водата е одлична за нега на лицето и кожата.
Оладете ја, ставете ја во ладилник и користете ја во рок од три дена.
Нанесете ја на раце, лице, убаво измасирајте, оставете ја кратко, па измијте.
Има многу витамин Е и кожата ќе добие убав сјај.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории