Одговара на секој тип кожа – Маслиновото масло решава голема мака

Одговара на секој тип кожа – Маслиновото масло решава голема мака

Маслиновото масло освен што се користи во исхраната и е здраво, помага и за голем проблем на жените.
За кожата да ви биде сјајна и чиста, користете токму маслиново масло.
Темелно ја чисти и хидрира кожата, и дава витамини и по само неколку дена користење, ќе забележите дека немате подочници, дека кожата е поздрава и еластична.
Ќе изгледате свежо и младо.
Најважно е дека одговара на секој тип кожа.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории