Исчистете ја машината за перење садови – Вака ќе пере убаво

Исчистете ја машината за перење садови – Вака ќе пере убаво

Ако машината за садови не ви пере убаво, има начин како да ја вратите во нормала.
Исчистете ја внатрешноста убаво.
На секои неколку месеци, вклучете ја празна со оцет во неа место детергент или таблета за перење.
Така таа ќе се исчисти, а ќе го разбие и каменецтот ако се собрал.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории