Десерт од 4 едноставни состојки: За 20 минути направете неодолива чоко торта

Десерт од 4 едноставни состојки: За 20 минути направете неодолива чоко торта

Кремаста торта која не се пече.

Состојки:

 • 250 гр мелени бисквити
 • 100 гр путер
 • 400 гр еурокрем или нутела
 • 500 гр крем сирење

Начин на подготовка:

 1. Соединете путер со една лажица еурокрем и растопете на пареа. Со добиената смеса прелијте ги бисквитите и соединете. Оставете да стегне во фрижидер.

   

 2. Остатокот од еурокремот измешајте го со сирење и разматете. Филот оставете го да се излади во фрижидер.

   

 3. Извадете ја смесата од бисквити, ставете во калап и израмнете. Преку ставете фил и убаво распоредете.

   

 4. Ставете ја тортата во фрижидер убаво да се соедини филот и кората.

Уживајте!

Повеќе на Готви.мк:

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко