Шницли во сусам и сенф

Шницли во сусам и сенф

Предлог за вкусен ручек.

Состојки:

 • 1 пар пилешки гради
 • 100 гр сусам
 • сенф
 • сол
 • бибер
 • гранули лук
 • масло

Начин на подготовка:

 1. Месото исечкајте го на тенки шницли, па исчукајте ги меѓу фолија. Посолете, побиберете и посипете гранули лук. Премачкајте со снеф и посипете обилно со сусам.

   

 2. Премачкајте тефлонска тава со масло и пржете ги шницлите на тивок оган да поруменат од двете страни.

Добар апетит!

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате