Чаша полна витамини – Смути за здравје и во лето и во зима

Чаша полна витамини – Смути за здравје и во лето и во зима

Смути полно витамини и за лето и за зима.

Состојки:

  • ½ шолји јогурт
  • 100 гр. боровинки
  • ½ лупени јаболки
  • ½ лупени банани
  • 1 киви
  • ½ круша лупена
  • 2 лажици овесни снегулки
  • 2 лажици кокос

Се меша се во блендер и се пие.

🙂

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?