Селен – За штитната жлезда и намалување холестерол

Селен – За штитната жлезда и намалување холестерол

Селенот е многу важен минерал за целото тело.
Ако немате доволно селен, телото реагира така што не е отпорно на вируси и на инфекции.
Недостатокот води до настинки, инфекции, грип, хепатит Ц, и разни болести.
Селенот е поврзан со намалување на холестеролот, со здравјето на штитната жлезда.
Ги исфрла и радикалите од телото.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?