Совршени балон уштипци, спремни за миг – брзи, евтини и вкусни

Совршени балон уштипци, спремни за миг – брзи, евтини и вкусни

Нема квасец, нема прашок за печиво, нема чекање.

Состојки:

  • 200 мл врела вода
  • 300 гр брашно
  • 1 лажичка сол
  • 1 лажичка шеќер

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Уради сама“:

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате