Спречува бори и ја затегнува кожата – Зеленчук за млад изглед

Спречува бори и ја затегнува кожата – Зеленчук за млад изглед

Постои зеленчук кој е многу здрав за кожата, иако малкумина го знаат тоа.
Црвената пиперка која може да ја јадете свежа, варена или печена е полна здравје.
Има 100 проценти повеќе витамин Ц откако што ви е потребно за дневниот внес.
Има Б6 и влакна и помага за добра циркулација, спречува бори и помага за здрава и сјајна кожа.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?