Рудник на витамини и минерали за телото

Рудник на витамини и минерали за телото

Костените се симбол на есента и зимата, многу се корисни и со право за нив може да се каже дека се рудник на витамини и минерали неопходни за телото.
Без разлика дали е варен, печен или како пире, има лековити својства.
Супер е за нервниот систем, има антиоксиданси корисни за телото и превенира одредени видови рак.
Исто така, намалува болки во желудникот, им помага на цревата, а костенот помага и за намалување холестерол.
Со него се исфрлаат и токсини од телото и телото добива енергија.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?