Мускатно оревче и неговите лековити својства

Мускатно оревче и неговите лековити својства

Мускатното оревче е ароматично и вкусно, стеблото може да нарасне и до 20 метри, плодот е со бледо жолта боја.
Потекнува од Бали, Индонезија, а се наоѓа и на Карибите.
Ако патите од проблеми со стомакот и ако не можете да одите во тоалет лесно, тоа е вистински избор за вас.
Исто така помага и за грозница и слаба циркулација.
Претставува и моќен афродизијак.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?