Мини омлет мафини – Готови за 8 минути

Мини омлет мафини – Готови за 8 минути

Направете мини омлет мафини.

Состојки:

 • 8 јајца
 • 1/2 шолји млеко
 • 100 гр. ситно сечена шунка
 • 1/3 шолји рендан пармезан
 • сол и бибер

Подготовка:

 1. Се матат јајца со зачини.
 2. Се додава млеко и сечена шунка.
 3. Се става пармезан.
 4. Се намастуваат модли за мафини.
 5. Се полнат со смесата.
 6. Се печат 8 до 10 минути на 180 степени на претходно загреана рерна.

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?