Пита без кори со сирење: Домаќинско предјадење готово за 40 минути

Пита без кори со сирење: Домаќинско предјадење готово за 40 минути

Брза, едноставна и вкусна пита без кори. Се спрема со пченично бело брашно. Начинот на ставање во тепсија е многу важен, бидејќи го одредува вкусот на питата. Не ја излевајте питата одеднаш, туку како што е прикажано во видеото.

Состојки:

  • 4 јајца
  • 300 гр сирење
  • 1 лажичка сол
  • 2 дл јогурт
  • 1 дл минерална вода
  • 2 чаши од 2 дл брашно
  • 12 гр прашок за печиво
  • свинска маст

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате