Деликатес: Пилешко во бел сос

Деликатес: Пилешко во бел сос

Вкусно пилешко месо во бел сос.

Состојки:

  • 500 гр. пилешко месо
  • 200 мл. павлака за готвење
  • 2 лажици масло
  • 1 лажица сенф
  • 1 чешне лук и зачини

Подготовка:

  1. Се сече и се ставаат зачини на пилешкото.
  2. Се пржи на масло да зарумени.
  3. Се става ситнет лук и се ставаат сенф и павлака, па се крчка да згусне смесата.
  4. Ручекот може да се сервира!

Добар апетит 🙂

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории