Намаз од бадеми – Се прави во блендер од 3 состојки

Намаз од бадеми – Се прави во блендер од 3 состојки

Направете вкусен намаз од бадеми од само три состојки.

Состојки:

  • 400 гр. бадеми
  • 200 мл. масло
  • 200 мл. мед

Подготовка:

  1. Се се печат бадемите на тава 5-10 минути со мешање.
  2. Се ставаат потоа во блендер со масло и мед, кои се додаваат постепено додека мешаме во блендерто.
  3. Кога ќе се соедини медот, смесата е готова и многу е вкусна.

Добар апетит

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории