Домот ќе мириса на оаза – Домашен освежувач од 3 состојки

Домот ќе мириса на оаза – Домашен освежувач од 3 состојки

Ако сакате вашиот дом да мириса на оаза, се што ви треба е лимон во комбинација со две намирници.
измешајте сок од лимон со малку ванила и рузмарин.
оставете го садот во соба или ставете ја течноста во шишенце со прскалка и прскајте како озонер.
Ќе има супер арома.

 

Прочитај повеќе Gotvi.mk вести:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории