Киндер торта: Десерт со чоколаден фил од пудинг

Киндер торта: Десерт со чоколаден фил од пудинг

Направете ја најубават Киндер торта!

Состојки за кори:

 • 150 гр ореви или лешници
 • 7 белки
 • прстофат сол
 • 8 лажици шеќер
 • 3 лажици брашно
 • 1 лажичка прашок за печиво
 • 200 гр еурокрем или нутела

Состојки за филови:

 • 1 л млеко
 • 7 жолчки
 • 10 гр ванилин шеќер
 • 8-15 лажици шеќер
 • 80 гр пудинг со вкус на ванила
 • 40 гр густин
 • 125 гр путер
 • 100 гр чоколадо

Состојки за декорација:

 • 80 гр крем шлаг со вкус на ванила
 • 130 гр ладна вода
 • мелени плазма бисквити
 • малку рендано чоколадо или чоколадни трошки

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Прочитај повеќе на Gotvi.mk:

Диета со која ќе се ослободите од дебелите бутови, широки колкови и салото на стомакот

Диета која се држи 7 дена со вашата омилена храна

Рецепт за облоги од ѓумбир кои го топат салото на стомакот

10 „убијци“ на вишокот калории

Ако појадувате ќе ослабете и ќе го забрзате метаболизмот – Еве како

Како да ослабете според хороскопскиот знак?

Хороскопските знаци и храната – што треба да јадете, а која храна да ја избегнувате