Секогаш ставајте го ова во ќофтињата – Месото ќе биде сочно

Секогаш ставајте го ова во ќофтињата – Месото ќе биде сочно

Секогаш кога правите ќофтиња, правете ги со мал трик.
Освен што во меленото месо се ставаат кромид и зачини, секогаш додавајте еден неизоставен дел за да биде смесата и вкусна и компактна.
Тоа е презлата со која месото ќе биде посочно и повкусно. 

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Салата Примавера

ПОСНО: Свежа пролетна салата

Енергетска салата

Свежа салата со моцарела

Освежителна салата

Како да ја подготвите превкусната Рукола салата со шери домати?

За повеќе рецепти за салати кликни тука