7 врсти колачи од една смеса, за посна и мрсна слава: Толку вкусни и различни, сѐ е спремно за еден час!

7 врсти колачи од една смеса, за посна и мрсна слава: Толку вкусни и различни, сѐ е спремно за еден час!

Нема потреба да потрошите цел ден на подготовка на колачиња!Иако можеби на прво помислувате да купите колачи, од едноставна смеса, кои често се без вкус, ние ви препорачуваме да ги поробате овие и самите да се уверите во фантастичниот вкус.

Во видео рецептот во прилог објаснета е детално подготовката на овие вкусни колачи…

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта