Вкусен доручек: Сендвич со јајца и сирење

Вкусен доручек: Сендвич со јајца и сирење

Вкусен доручек кој ќе го правите често.

Состојки:

 • 2 тенки парчиња интегрален леб
 • 2 јајца
 • сирење
 • шунка Пекабеско
 • 1/2 зелена пиперка, исечкана
 • 1 мал домат, исечкан на кругови
 • сечкан кромид
 • малку маслиново масло

Начин на подготовка:

 1. Пропржете кромид и пиперка на малку масло, а потоа додајте разматени јајца и направете омлет.

   

 2. На парче леб ставете кругови домат, омлет, шунка, сирење и зеленчук, преклопете со друго парче леб и послужете.

Добар апетит!

Повеќе рецепти на Готви.мк:

ВИДЕО рецепт: Леб со карамелизиран кромид

Ремек дело во кујната: Леб од банана

Тазе домашен леб

ВИДЕО. Рецепт за леб кој не се меси

Домашниот леб на мајче Вера

Полнет запечен леб

ВИДЕО рецепт: Чоколадна бисквит торта која не се пече

За секоја прослава – Тигар торта

ВИДЕО: Рецепт за домашна чоколадна торта од која застанува здивот

Вистинска уметност: Рецепт за солена торта

Црно бела торта