Магдонос, босилек и власец – Вака нема да венеат брзо и да ги фрлите

Магдонос, босилек и власец – Вака нема да венеат брзо и да ги фрлите

Магдонос, босилек, власец…сите знаеме колку се здрави и корисни за нас, но и колку брзо се сушат.
Правилен начин за чување е да ги ставите во ладилник, но во кесе за замрзнување храна.
Така ќе останат свежи долго време и ќе може да ги употребувате, наместо да ги фрлите.Готви со љубов и уживај во храната 🙂Еве како треба правилно да се мие зелената салата

Прочитај поврзани Gotvi.mk рецепти:

Салата Примавера

ПОСНО: Свежа пролетна салата

Енергетска салата

Свежа салата со моцарела

Освежителна салата

Како да ја подготвите превкусната Рукола салата со шери домати?

За повеќе рецепти за салати кликни тука