Маста нема да прска при пржењето – Направете го ова

Маста нема да прска при пржењето – Направете го ова

Ако пржите нешто на маст и не сакате да прска маста, употребете мал трик.

Имено, се што треба е во неа да ставите малку сол.

Така нема маста да прска при пржењето.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко