Колку време треба да помине меѓу оброците?

Колку време треба да помине меѓу оброците?

Ако сакате да живеете здраво, мора да следите  одредени навики.
Имено, меѓу секој оброк кој го имате во текот на денот, треба да поминат три часа.Секогаш треба да имате повеќе, но помали оброци.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко