Јогуртот како лек – Помага за 1000 проблеми

Јогуртот како лек – Помага за 1000 проблеми

Јогуртот е многу здрава и вкусна намирница, помага за многу проблеми.
Има многу калциум и фосфор, витамини А, Д, Е и К, Б2, Б6, Б12 и Ц.Помага за рамнотежа на цревната флора, за стомачни тегоби и лесно празнење.

Помага и за нашето општо здравје, за алергии, инфекции, за проблеми со реума.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко