Печеното пиле ќе добие златна боја – Ставете го ова на врвот

Печеното пиле ќе добие златна боја – Ставете го ова на врвот

Ако сакате печеното пиле да добие златна боја и крцкава кора, има мал трик.
На горниот дел ставете му парчиња маргарин и чепкалки над нив за да останат таму при печењето.Така ќе добие златна кора.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко