Овошје и суво овошје никогаш не се јаде во ова време од денот

Овошје и суво овошје никогаш не се јаде во ова време од денот

Има правила за здрав живот, кои мора да ги почитувате ако сакате да сте во топ форма.
Имено, овошје, суво овошје и слатко никогаш не јадете навечер и наутро.Секогаш јадете ги меѓу оброците за да бидете во фот форма.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко