Ако сте често под стрес – Храна за расположение

Ако сте често под стрес – Храна за расположение

Ако сте често под стрес и не можете да се опуштите, храна богата со витамин Ц ќе ви помогне во тоа.
Јадете често брусница и боровинки, рибизли и малини.На менито често нека ви се и малини и јагоди.

Многу помагаат и чоколадото, сушеното овошје, спанаќ, зелен лиснат зеленчук.

Против стрес делуваат и бадеми и лешници, како и портокалот.

 

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко