Чоколадни срца со рум

Чоколадни срца со рум

Чоколадни срца со вкус на рум – се топат во уста.

Состојки:

  • 250 гр ситно мелени ореви
  • 50 гр крупно мелени ореви
  • 50 гр мелени бисквити
  • 100 гр путер
  • 100 гр рендано темно чоколадо
  • 150 гр шеќер во прав
  • малку арома од рум

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Златина кујна“:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство