Славско предјадење: Солени руски капи за кои сите ќе ви бараат рецепт

Славско предјадење: Солени руски капи за кои сите ќе ви бараат рецепт

Закуска која ќе ги воодушеви сите ваши гости.

Состојки за бисквит:

 • 4 јајца
 • 12 лажици брашно
 • 1 павлака
 • 1 рендан морков
 • 2 лажички сол
 • 1 прашок за печиво
 • 80 мл масло

Состојки за фил:

 • 200 гр рендана шунка
 • 1 павлака
 • 150 гр фета сирење
 • 150 гр рендан кашкавал
 • намаз по избор

Начинот на подготовка погледнете го во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ во прилог:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство