Салата од боранија

Салата од боранија

Брза и вкусна салата.

Состојки:

  • боранија
  • сусам
  • кикирики или ореви
  • јаболков оцет
  • масло
  • сол

Начин на подготовка:

  1. Згответе боранија, па процедете ја. Во чинија ставете боранија, кикирики, печен сусам, сирење, јаболков оцет, масло и сол. Измешајте и послужете.

Добар апетит!

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство