Мек и вкусен: Леб со пиво

Мек и вкусен: Леб со пиво

Вкусен домашен леб…

Состојки:

  • 375 гр просеано брашно
  • 3 лажички прашок за печиво
  • 1 лажичка сол
  • 50 гр шеќер
  • 350 мл пиво
  • 100 гр маргарин

Начин на подготовка:

  1. Загрејте ја рерната на 200 степени. Измешајте ги сувите состојки и пиво. Смесата ставете ја во намастен плех. Преку смесата ставете растопен маргарин. Печете околу еден час.

Добар апетит!

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство