Без млеко и јајца: Колач со банани и бисквити за кој не ви треба рерна

Без млеко и јајца: Колач со банани и бисквити за кој не ви треба рерна

Вкусен колач спремен за миг.

Состојки:

 • 250 гр бисквити
 • 125 гр путр
 • 3 лажици кокос
 • 2 зрели банани
 • 250 гр крем сирење
 • 3 лажици какао
 • сок од 1 мандарина

Начин на подготовка:

 1. Сомелете бисквити. Растопете путер и додајте бисквити и кокос. Стиснете во калап.

   

 2. Заедно измиксајте банани и крем сирење па додајте три лажици какао и сок од една мандарина.

Уживајте!

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство