Вкусен и калоричен доручек кој ќе ве засити

Вкусен и калоричен доручек кој ќе ве засити

Брзо и едноставно подгответе калоричен доручек.

Состојки:

  • 2 виршли
  • 50 гр сланина
  • 200 гр печурки
  • млад кромид
  • сол
  • 4-6јајца
  • 70 гр кашкавал
  • шери домати

Начин на подготовка:

  1. Исечете виршли по средина и испржете ги заедно со листови сланина. Тргнете и додајте млад кромид и печурки. Посолете. Додајте рендан кашкавал и прелијте разматени јајца. Кога јајцата малку ќе се пропржат, додајте виршли и сланина. Поклопено пржете уште малку. Украсете со шери домати.

Добар апетит!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Иги“:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство