Не ја мешајте ванилата со една состојка

Не ја мешајте ванилата со една состојка

Постои правило кога употребувате ванила во вашите десерти.
Никогаш не треба да се меша со ванилин шеќер, а причината е тоа што потекнуваат од истоимена билка.Ванилата е еден од најскапите зачини во светот, идеална е за сладоледи, за слатки и за кафе и топли напитоци.

 

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство