Едноставно и вкусно предјадење: Необичен бурек готов за половина час

Едноставно и вкусно предјадење: Необичен бурек готов за половина час

Едноставно, брзо и вкусно јадење.

Состојки:

 • 300 гр сирење
 • 300 гр кашкавал
 • 1 домат
 • 1/2 лута пиперка
 • 6 кори за пита
 • 1-2 јајца

Начин на подготовка:

 1. Исечкајте сирење и кашкавал на листови, а доматот на парчиња.

   

 2. Земете лист сирење и лист кашкавал со еднакви големини. Помеѓу нив ставете круг домат и по желба лута пиперка.

   

 3. Свиткајте во кора за пита, потопете во јајце и пржете од сите страни.

Добар апетит!

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство