Брз ручек: Буковка со маргарин

Брз ручек: Буковка со маргарин

Направете лесен ручек, печурки буковки со маргарин.

Состојки:

  • 300 гр. буковка
  • 2 чешни лук
  • 60 гр. маргарин
  • сол, бибер и мајчина душица


Подготовка:

  1. Се чистат и сечат печурките, па се динстаат кратко на маргарин.
  2. Се додава ситнет лук и зачини, мајчина душица и се крчка да испари течноста.

Добар апетит!

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство