Пандишпанот или бисквитот не ви успеа? – Направете вкусен десерт со една состојка

Пандишпанот или бисквитот не ви успеа? – Направете вкусен десерт со една состојка

Ако правевте пандишпан или некој колач со биксвит, но тој не ви успеа, има начин да се спаси и да добиете десерт.

Изронете го, натопете го со малку овошен сок или компот, млеко или рум.Измешајте го со крем од слатка павлака или белки и направете колач по желба.

Додадете си и состојки по избор во смесата и направете и форма по желба.

Уживајте!

Повеќе вести на Готви.мк:

Рости од компир

Шеф салата

Дресинг за Шеф салата

Таљатели со зеленчук

Пржена банана

Pad Thai со пилешко