Овие топчиња се едни од омилените на слави и на свечени трпези: Десерт од 3 состојки

Овие топчиња се едни од омилените на слави и на свечени трпези: Десерт од 3 состојки

Се подготвуваат брзо и едноставно, а се прават од само 3 состојки!

Состојки:

  • 150 гр наполитанки
  • 3 лажици чоколаден крем (150 гр)
  • мелени бисквити

Начин на подготовка:

  1. Изрендајте наполитанки на крупно ренде, додајте крем и убаво измешајте. Смесата оставете ја најмалку половина час во фрижидер.

     

  2. Рацете намастете ги и вадете од смесата со лажица, па извалкајте во мелени бисквити.

Уживајте!

Деталите за подготовка погледнете ги во ВИДЕО РЕЦЕПТОТ на „Cooking“:

Повеќе рецепти на Готви.мк:

Брз појадок со туна салата

ВИДЕО рецепт: Ќофтиња од компири и туна

ВИДЕО: Домашен рецепт за паштета од туна која се прави за 3 минути

Туна салата со фетучини

Туна салата

Брзо посно предјадење за целото семејство